Restoran Otomasyonunda Bulut Teknolojisi

İşletme yönetiminde ihtiyaçlar her geçen gün eviriliyor. Restoran otomasyonu çözümünün de gelişen ve değişen
ihtiyaçlara ne ölçüde cevap verebildiği, operasyonel verimlilikten işletme kârlılığına ve müşteri memnuniyetine
kadar pek çok başarı ölçütünü doğrudan etkiliyor.

Simpra Suite, bulut alt yapısı ile restoran yönetimi işlemlerinin tümünü bulutta gerçekleştirir ve restoran
programın sürekli güncellenerek yeniliklere kolayca adapte olur.

Peki Bulut Teknolojisi Nedir?

Geçmişte verileri saklamak için iş yerinde fiziksel bir sunucu bulundurmak ve elektrik kesintilerine önlem almak zorundaydık. Bulut teknolojisi, basit anlamıyla, verileri online bir platformda saklama ve farklı cihazlardan (mobil, tablet veya desktop) anlık olarak erişim olarak özetlenebilir.

Neden Bulut Restoran Otomasyonu?

Peki neden işletmende on-premise bir sistem yerine bulut alt yapıya sahip bir POS sistemi kullanmalısın?

Kesintisiz, Stabil Restoran Yönetimi

Fiziksel sunucuda çalışan (on-premise) restoran otomasyonu programını kullandıkça veri tabanı büyür ve alan daraldıkça program yavaşlar, hatta çökebilir. Bulut tabanlı restoran teknolojisinde ise data ne kadar büyürse büyüsün POS sistemi stabil çalışmaya devam eder ve ek veriyi saklama maliyeti olmaz.

Sınırsız Raporlama

On-premise sistemlerde veri büyüdükçe ek sunucu kullanma ihtiyacı doğar ve geriye dönük raporlamaları görüntülemek mevcut sistem üzerinde mümkün olmaz. Bulut tabanlı restoran yönetiminde ise ne kadar geriye gidilirse gidilsin tüm veriler bütün olarak aynı veri tabanında saklanır ve ihtiyacın olan raporları kolayca görüntüleyebilirsin.

İşletim Sistemi ya da Cihaz Kurulumu Yok

On-premise restoran yönetiminde programı kullanacağın cihazlar ve fiziksel sunucunun kurulumu ve konfigürasyonunun yapılması gerekir. Simpra’yı bulut alt yapısı sayesinde tablete kurup kullanmaya başlarsın; cihazınla ilgili bir sorun olduğunda ise başka bir cihazda hesabına giriş yapıp kaldığın yerden POS sistemini kullanmaya devam edersin. Üstelik veri kaybı için telaşlanmana gerek kalmaz.

Sınırsız Entegrasyon İmkanı

Simpra bulut teknolojisi sayesinde Open API’ı olan herhangi bir sisteme direkt entegrasyon sağlayabilirsin ve bunun için fiziksel sunucu ile bağlantı kurmana, karmaşık işlemlerle vakit harcamazsın.

Sürekli Güncel Restoran Yönetimi

Cafe & restoran işletmeciliğinde müşteri ihtiyaçları her geçen gün değişiyor ve sektörde mekan sahiplerinin her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutması gerekiyor. Bu denli dinamik bir sektörde her yeni ihtiyaç durumunda sistem yenilemek hem operasyonel hem de finansal olarak mantıklı bir karar olmaz. Bulut tabanlı teknolojide Simpra ihtiyaçları öngörerek her zaman yeni güncellemelerle restoran otomasyonunu iyileştirmeye devam eder. Bu sayede mevcut sistemin her zaman yeni özelliklere sahip olur.

Ve bu güncellemeler için cihazında ya da sisteminde bir değişiklik yapmana gerek kalmaz, Simpra otomatik olarak güncellemeleri yükler.

7/24 Hızlı Destek

Restoran otomasyonunda bir sorun yaşadığında, eğer fiziksel bir sistem kullanıyorsan, destek talebin için sağlayıcı firmanın lokasyonuna gelmesi ve sorunu yerinde tespit etmesi gerekir. Bulut tabanlı teknolojide destek ekibi sistemine uzaktan bağlanır ve sorununu anlık olarak çözer. Bu sayede kesintisiz hizmet vermeye devam edersin.

Backup / Yedekleme Masrafı Yok

Veri kaybı yaşamak istemiyorsan fiziksel sunucuda çalışan geleneksel restoran yönetimi çözümlerinde periyodik veri yedekleme yapmak zorunda kalırsın. Bu hem maliyet hem de zaman anlamına gelir. Bulut tabanlı teknolojide ise veri anlık olarak buluta aktarılır ve stabil olarak saklanır. Bu sayede veri kaybı gibi senaryolar için önlemler almana gerek kalmaz.

Restoran POS’unu Simpra ile Buluta Taşımak için

WhatsApp Canlı Destek Hattı